Menu
CZ | EN | DE | RU | ES | FR

lepení spárovky

 • alt text

Turniketový lisTH4

POPIS STROJE:

Turniketový lis TH4 je svařované konstrukce. Rotor se 4 lisovacími stoly je uložen v ložiskách na pevném rámu. Na každém stole jsou upevněny plynule stavitelné lisovací trámce s vrchní přítlačnou lištou. Poloha rotoru je definována pomocí západky a odpruženého aretačního kotouče. Přítlačná síla lišt je vyvozena ruční pákou s excentrem. Lisovací tlak v hydraulických válcích zajišťuje přes centrální kulové kohouty elektrohydraulický agregát. Je možné ovládat všechny kleštiny jedním kohoutem nebo je rozdělit na 2 až 4 sekce. Každá sekce se pak ovládá samostatným kohoutem, nezávisle na další. To umožňuje lepit na jednom stole i několik desek různých rozměrů najednou. Otáčení rotoru se provádí ručně nebo automaticky pomocí elektropohonu s převodovkou.

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Model stroje TH4 D/1050/T-PV-OR
Délka stroje 2 700 - 7 200 mm
Šířka stroje dle typu mm
Výška stroje dle typu mm
Hmotnost dle typu kg
délka pracovního pole 2 000 - 6 000 mm
šířka pracovního pole 1050 mm
tloušťka materiálu 15 - 50 (40 - 90) mm
lepící tlak 4 - 20 kg / cm2
počet lis. kleštin na 1 stole 4 - 20 ks
zdvih lis. válce 90 mm
max. lis. síla válce 2000 / 4 000 kg
tlak v hydr. okruhu 4 - 20 MPa
Elektrohydraulický agregát 1,1 - 4 kW
průměrná produktivita 8 - 10 polí / hodinu
otáčení rotoru ruční / automatické -
příkon motoru otáčení 1,1 - 1,5 kW
Krytí el. proudu IP 54 IP
Napájecí napětí 3 x 400 V

* legenda
D = lepená délka; T = lepená tloušťka; PV = počet válců na 1 stole; OR = otáčení rotoru manual / automat


 • Varianty ovládání pracovního pole

  +

  A) PRACOVNÍ SEKCE


  Ve standardním provedení je celý pracovní stůl rozdělen na 2 nebo 3 pracovní sekce. Na tomto obrázku vidíte 6 lisovacích kleštin rozdělených na 3 sekce. Každá má svůj centrální kulový kohout označený 1,2 a 3. Pokud tedy lepíme kratší desky a budou nám stačit pouze 4 kleštiny, uzavřeme kohout 1 a lepíme jen s válci v sekcích 2 a 3.


  B) KAŽDÝ VÁLEC KOHOUT


  Toto je varianta, kde si můžeme přesně zvolit počet válců, se kterými chceme lepit. Každý válec má svůj vlastní kul. kohout a můžeme jej buď využít nebo ne. Válce, které jsou otevřené pak ovládáme pomocí centrálního kulového kohoutu. Pokud cheme např. lepit na prvních 2 válcích krátší desky, tak ostatní válce uzavřeme. Po zalisování musíme uzavřeme na prvních 2 válcích kul. kohout, aby zůstaly pod tlakem. Pak můžeme otevřít ostatní válce a centrální kul. kohout a pokračovat v lepení na zbývající části stolu.

 • Automatické otáčení rotoru

  +

  Lisy řady TH4 jsou v základní verzi otáčené manuálně pomocí 1 nebo 2 obručí na koncích pracovního stolu. Se zvětšující se délkou pracovního pole a tloušťkou lepeného materiálu narůstá hmotnost, kterou má slepená deska. To má za následek ztížení otáčení rotoru, které se může být při vyprázdňování a zakládání do lisu stát nebezpečné (při nevyvážnosti stolů). Proto doporučujeme pro otáčení rotoru použít převodovku. Pak je otáční automatické a provádí se stiskem tlačítka.

 • Stavitelná šířka lisování

  +

  Stroj se vyrábí ve 3 základních lisovacích šířkách a to 850 mm, 1050 mm a 1250 mm. Pro potřebu lepení užšího rozměru bez dovyplňování suchými latěmi může být lis upraven stavitelnými patkami. Pak je lisovací šířka variabilní po 80 mm.

Video